simple membership - en to nl_NL translation catalogue (434 entries)

en: You are not logged in.
nl_NL: Je bent niet ingelogd.

en: Simple WP Membership Protection
nl_NL: Simple WP Lidmaatschap Afscherming

en: Simple Membership Protection options
nl_NL: Simple Membership Afscherm opties

en: Do you want to protect this content?
nl_NL: Wil je deze inhoud afschermen?

en: Select the membership level that can access this content:
nl_NL: Selecteer het lidmaatschap niveau dat toegang heeft tot deze inhoud:

en: Validating, please wait
nl_NL: Controleren, even geduld

en: Invalid email address
nl_NL: Ongeldig e-mailadres

en: This field is required
nl_NL: Dit veld is verplicht

en: Password must contain at least:
nl_NL: Wachtwoord moet minimaal bestaan uit:

en: - a digit
nl_NL: - een getal

en: - an uppercase letter
nl_NL: - een hoofdletter

en: - a lowercase letter
nl_NL: - een kleine letter

en: Invalid Username
nl_NL: Ongeldige gebruikersnaam

en: Usernames can only contain: letters, numbers and .-_*@
nl_NL: Gebruikersnamen mogen alleen bestaan uit: letters, nummers en de tekens .-_*@

en: Minimum
nl_NL: Minimaal

en:  characters required
nl_NL:  tekens

en: Apostrophe character is not allowed
nl_NL: Apostrof is niet toegestaan

en: WP Membership
nl_NL: WP Lidmaatschap

en: Members
nl_NL: Leden

en: Membership Levels
nl_NL: Lidmaatschap niveaus

en: Settings
nl_NL: Instellingen

en: Payments
nl_NL: Betalingen

en: Add-ons
nl_NL: Add-Ons/Extensies

en: You need to login to view this content.
nl_NL: Je moet inloggen om deze inhoud te bekijken.

en: Your account has expired.
nl_NL: Jouw account is verlopen.

en: This content can only be viewed by members who joined on or before
nl_NL: Deze content kan alleen bekeken worden door leden die lid zijn geworden op of voor

en: This content is not permitted for your membership level.
nl_NL: Deze inhoud is niet toegankelijk voor jouw lidmaatschap.

en: You need to login to view the rest of the content.
nl_NL: Je moet inloggen om de rest van deze inhoud te bekijken.

en:  The rest of the content is not permitted for your membership level.
nl_NL:  De rest van de inhoud is niet toegankelijk voor jouw lidmaatschapsniveau.

en: Member record added successfully.
nl_NL: Lid succesvol toegevoegd.

en: Please correct the following:
nl_NL: Corrigeer het volgende:

en: Your current password
nl_NL: Je huidige wachtwoord

en: Invalid Email Address
nl_NL: Ongeldig e-mailadres

en: Already taken
nl_NL: Reeds bezet

en: Name contains invalid character
nl_NL: Naam bevat ongeldig teken

en: Available
nl_NL: Beschikbaar

en: Warning! Simple Membership plugin cannot process this login request to prevent you from getting logged out of WP Admin accidentally.
nl_NL: Waarschuwing! Simple Membership plugin kan dit inlogverzoek niet verwerken om te voorkomen dat u per ongeluk wordt uitgelogd bij WP Admin.

en: Click here
nl_NL: Klik hier

en: Captcha validation failed on login form.
nl_NL: Captcha validatie mislukt bij login formulier.

en: User Not Found.
nl_NL: Gebruiker niet gevonden.

en: Password Empty or Invalid.
nl_NL: Wachtwoord leeg of ongeldig.

en: Account is inactive.
nl_NL: Dit account is niet actief.

en: Account has expired.
nl_NL: Account is verlopen.

en: Account is pending.
nl_NL: Deze account is in behandeling voor activering.

en: click here
nl_NL: klik hier

en: You are logged in as:
nl_NL: Je bent ingelogd als:

en: Logged Out Successfully.
nl_NL: Je bent uitgelogd.

en: Session Expired.
nl_NL: Sessie verlopen.

en: Please login again.
nl_NL: Opnieuw inloggen alsjeblieft.

en: Membership Level
nl_NL: Lidmaatschap niveau

en: Category ID
nl_NL: Categorie ID

en: Category Name
nl_NL: Categorienaam

en: Description
nl_NL: Omschijving

en: Count
nl_NL: Aantal

en: Category protection updated!
nl_NL: Categorie afscherming bijgewerkt!

en: No category found.
nl_NL: Geen categorie gevonden.

en: Please login to comment.
nl_NL: Log in om te reageren.

en: Please Login to Comment.
nl_NL: Log opnieuw in om te reageren.

en: Comments not allowed by a non-member.
nl_NL: Je bent niet ingelogd als lid.

en: Wordpress account exists with given username. But given email doesn't match.
nl_NL: Wordpress-account met gebruikersnaam bestaat al, maar het e-mailadres komt niet overeen.

en: Wordpress account exists with given email. But given username doesn't match.
nl_NL: Wordpress-account met e-mailadres bestaat al, maar de gebruikersnaam komt niet overeen.

en: Username is required
nl_NL: Gebruikersnaam is verplicht

en: Username contains invalid character
nl_NL: Gebruikersnaam bevat ongeldig teken

en: Username already exists.
nl_NL: Gebruikersnaam bestaat al.

en: Password is required
nl_NL: Wachtwoord is vereist

en: Password mismatch
nl_NL: Wachtwoord komt niet overeen

en: Email is required
nl_NL: E-mailadres is vereist

en: Email is invalid
nl_NL: E-mailadres is niet geldig

en: Email is already used.
nl_NL: E-mailadres is al in gebruik.

en: Member since field is invalid
nl_NL: Lid sinds veld is ongeldig

en: Access starts field is invalid
nl_NL: Inschrijving start veld is ongeldig

en: Gender field is invalid
nl_NL: Geslacht veld is ongeldig

en: Account state field is invalid
nl_NL: Accountstatusveld is ongeldig

en: Invalid membership level
nl_NL: Ongeldige lidmaatschapniveau

en: Join Us
nl_NL: Meld je aan

en: Security check: captcha validation failed.
nl_NL: Security check: captcha validatie mislukt.

en: Registration Successful.
nl_NL: Registratie gelukt.

en: Please
nl_NL: Alsjeblieft

en: Login
nl_NL: Inloggen

en: Please correct the following
nl_NL: Corrigeer alsjeblieft het volgende

en: Membership Level Couldn't be found.
nl_NL: Lidmaatschap niveau kon niet worden gevonden.

en: Profile updated successfully.
nl_NL: Profiel succesvol bijgewerkt.

en: Profile updated successfully. You will need to re-login since you changed your password.
nl_NL: Profiel succesvol bijgewerkt. Je moet opnieuw inloggen omdat je wachtwoord veranderd is.

en: Please correct the following.
nl_NL: Corrigeer het volgende.

en: Captcha validation failed.
nl_NL: Captcha validatie mislukt.

en: Email address not valid.
nl_NL: Dit e-mailadres is ongeldig.

en: No user found with that email address.
nl_NL: Geen gebruiker gevonden met dit e-mailadres.

en: Email Address:
nl_NL: E-mailadres:

en: New password has been sent to your email address.
nl_NL: Een nieuw wachtwoord is naar je e-mailadres verzonden.

en: Account already active.
nl_NL: Dit account is reeds actief.

en: Sorry, Nonce verification failed.
nl_NL: Sorry, Nonce verificatie mislukt.

en: Sorry, Password didn't match.
nl_NL: Sorry, wachtwoord komt niet overeen.

en: Date format is not valid.
nl_NL: Datumnotatie is niet geldig.

en: Access duration must be > 0.
nl_NL: Duur van toegang moet groter zijn dan 0.

en: Member
nl_NL: Lid

en: Username
nl_NL: Gebruikersnaam

en: First Name
nl_NL: Voornaam

en: Last Name
nl_NL: Achternaam

en: Email
nl_NL: E-mail

en: Access Starts
nl_NL: Toegang begint

en: Account State
nl_NL: Account status

en: Delete
nl_NL: Verwijder

en: Set Status to Active
nl_NL: Status instellen op actief

en: Set Status to Active and Notify
nl_NL: Status instellen op actief en geef een melding

en: Set Status to Inactive
nl_NL: Status instellen op niet-actief

en: Set Status to Pending
nl_NL: Status instellen op in afwachting

en: Set Status to Expired
nl_NL: Status instellen op verlopen

en: incomplete
nl_NL: incompleet

en: No member found.
nl_NL: Geen lid gevonden.

en: Error! Please select a membership level first.
nl_NL: Fout! Selecteer eerst een lidmaatschapsniveau.

en: Membership level change operation completed successfully.
nl_NL: Lidmaatschapsniveau met succes aangemaakt.

en: Bulk Update Membership Level of Members
nl_NL: Bulk-update voor lidmaatschapsniveau van leden

en: Membership Level:
nl_NL: Lidmaatschapsniveau

en: Select Target Level
nl_NL: Selecteer doelniveau

en: Select the new membership level.
nl_NL: Selecteer het nieuwe lidmaatschapsniveau.

en: Bulk Change Membership Level
nl_NL: Verander lidmaatschapsniveau in bulk

en: Select Level
nl_NL: Selecteer Niveau

en: Bulk Change Access Starts Date
nl_NL: Verander startdatum voor toegang in bulk

en: Simple WP Membership::Members
nl_NL: Simple WP Membership::Leden

en: Add New
nl_NL: Nieuwe toevoegen

en: Add Member
nl_NL: Lid toevoegen

en: Bulk Operation
nl_NL: Bulkacties

en: Membership Level Creation Successful.
nl_NL: Lidmaatschap niveau met succes aangemaakt.

en: Membership Level Updated Successfully.
nl_NL: Lidmaatschapsniveau met succes bijgewerkt.

en: Role
nl_NL: Rol

en: Access Valid For/Until
nl_NL: Toegang geldig voor/tot

en: No membership levels found.
nl_NL: Geen lidmaatschapsniveau gevonden.

en: Search
nl_NL: Zoeken

en: Simple WP Membership::Membership Levels
nl_NL: Simple WP Membership::Lidmaatschap niveaus

en: Add Level
nl_NL: Voeg niveau toe

en: Manage Content Protection
nl_NL: Beheer Inhoudsafscherming

en: Category Protection
nl_NL: Categorie Afscherming

en: Post and Page Protection
nl_NL: Bericht en pagina afscherming

en: Date
nl_NL: Datum

en: Title
nl_NL: Titel

en: Author
nl_NL: Auteur

en: Categories
nl_NL: Categorieën

en: Protection settings updated!
nl_NL: Beveiligingsinstellingen bijgewerkt!

en: No items found.
nl_NL: Geen items gevonden.

en: The category or parent category of this post is protected. You can change the category protection settings from the
nl_NL: De categorie of bovenliggende categorie van dit bericht is beschermd. U kunt de instellingen voor categoriebeveiliging wijzigen via de

en: category protection menu
nl_NL: categorie afschermingsmenu

en: General Settings
nl_NL: Algemene instellingen

en: Payment Settings
nl_NL: Betaling instellingen

en: Email Settings
nl_NL: E-mail instellingen

en: Advanced Settings
nl_NL: Geavanceerde instellingen

en: Addons Settings
nl_NL: Addon Instellingen

en: Plugin Documentation
nl_NL: Plugin Documentatie

en: Enable Free Membership
nl_NL: Gratis Lidmaatschap Inschakelen

en: Enable/disable registration for free membership level. When you enable this option, make sure to specify a free membership level ID in the field below.
nl_NL: In-/uitschakelen registratie voor gratis lidmaatschap niveau. Als je deze optie inschakelt, zorg er dan voor dat je een gratis lidmaatschap niveau ID opgeeft in het veld hieronder.

en: Free Membership Level ID
nl_NL: Gratis Lidmaatschap Niveau ID

en: Assign free membership level ID
nl_NL: Gratis lidmaatschap niveau ID toewijzen

en: Enable More Tag Protection
nl_NL: Inschakelen Meer Tag Afscherming

en: Enables or disables "more" tag protection in the posts and pages. Anything after the More tag is protected. Anything before the more tag is teaser content.
nl_NL: Schakelt "meer" tag bescherming in berichten en pagina's. Alles wat na de Meer tag komt is afgeschermd. Alles voor de meer tag is teaser inhoud.

en: Hide Adminbar
nl_NL: Verberg de adminbalk

en: WordPress shows an admin toolbar to the logged in users of the site. Check this if you want to hide that admin toolbar in the frontend of your site.
nl_NL: Wordpress toont aan ingelogde gebruikers een adminbalk. Vink dit hokje aan als je de adminbalk in de frontend van je website wilt verbergen.

en: Show Adminbar to Admin
nl_NL: Toon Adminbalk aan Admin

en: Default Account Status
nl_NL: Standaard Lidmaatschap Status

en: Select the default account status for newly registered users. If you want to manually approve the members then you can set the status to "Pending".
nl_NL: Selecteer de standaard lidmaatschap status van nieuw geregistreerde gebruikers. Als je leden handmatig wilt goedkeuren, stel dan de status "In afwachting" in.

en: Enable this option if you only want the members of the site to be able to post a comment.
nl_NL: Schakel deze optie in als je allen de leden van deze site wilt kunnen laten reageren.

en: Pages Settings
nl_NL: Pagina instellingen

en: Login Page URL
nl_NL: Login pagina URL

en: Registration Page URL
nl_NL: Registratie pagina URL

en: Join Us Page URL
nl_NL: Aanmeld pagina URL

en: Edit Profile Page URL
nl_NL: Wijzig Profiel pagina URL

en: Password Reset Page URL
nl_NL: Wachtwoord Reset pagina URL

en: Test & Debug Settings
nl_NL: Test & Debug instellingen

en: Check this option to enable debug logging.
nl_NL: Schakel deze optie in om debug logging aan te zetten.

en: here
nl_NL: hier

en: Enable Sandbox Testing
nl_NL: Sandbox Testen inschakelen

en: Enable this option if you want to do sandbox payment testing.
nl_NL: Schakel deze optie in als je sandbox testbetalingen wilt uitvoeren.

en: Email Settings Overview
nl_NL: Overzicht e-mail instellingen

en: Email Misc. Settings
nl_NL: Diverse e-mail instellingen

en: From Email Address
nl_NL: E-mailadres afzender

en: Email Settings (Prompt to Complete Registration )
nl_NL: E-mail instellingen (herinnering om registratie te voltooien)

en: Email Subject
nl_NL: E-mail onderwerp

en: Email Body
nl_NL: E-mail inhoud

en: Enter the email address where you want the admin notification email to be sent to.
nl_NL: Voer het e-mailadres in waar de beheerder notificatie e-mail naar toe moet worden verzonden.

en: Email Settings (Registration Complete)
nl_NL: E-mail instellingen (Registratie voltooid)

en: Send Notification to Admin
nl_NL: Stuur een bericht naar de beheerder

en: Enable this option if you want the admin to receive a notification when a member registers.
nl_NL: Schakel deze optie om de beheerder een melding te laten ontvangen wanneer een lid registreert.

en: Admin Email Address
nl_NL: E-mailadres beheerder

en: Admin Notification Email Subject
nl_NL: Beheerders notificatie e-mail onderwerp

en: Admin Notification Email Body
nl_NL: Beheerders notificatie e-mail bericht

en: Send Email to Member When Added via Admin Dashboard
nl_NL: E-mail verzenden naar lid wanneer deze via Admin Dashboard is toegevoegd

en: Email Settings (Password Reset)
nl_NL: E-mail Instellingen (Wachtwoord herstel)

en:  Email Settings (Account Upgrade Notification)
nl_NL:  E-mail instellingen (Bericht Account Upgrade)

en:  Email Settings (Bulk Account Activate Notification)
nl_NL:  E-mail instellingen (Bericht Account Upgrade)

en:  Email Settings (Email Activation)
nl_NL:  E-mail instellingen (Bericht Account Upgrade)

en: Enable Expired Account Login
nl_NL: Verlopen account kan inloggen

en: When enabled, expired members will be able to log into the system but won't be able to view any protected content. This allows them to easily renew their account by making another payment.
nl_NL: Wanneer ingeschakeld, kunnen leden met een verlopen account wel inloggen op het systeem, maar geen afgeschermde inhoud zien. Hierdoor kunnen ze gemakkelijk hun account vernieuwen door een betaling te maken.

en: Membership Renewal URL
nl_NL: Lidmaatschap vernieuwings-URL

en: After Registration Redirect URL
nl_NL: Omleidings-URL na registratie

en: Allow Account Deletion
nl_NL: Lidmaatschap verwijderen toestaan

en: Allow users to delete their accounts.
nl_NL: Toestaan dat gebruikers hun lidmaatschap kunnen verwijderen.

en: Use WordPress Timezone
nl_NL: Gebruik de WordPress Tijdzone

en: Auto Delete Pending Account
nl_NL: Automatisch verwijderen account in afwachting

en: Select how long you want to keep "pending" account.
nl_NL: Selecteer hoe lang je een lidmaatschap "in afwachting" wilt aanhouden.

en: Enable Auto Create Member Accounts
nl_NL: Zet het automatisch maken van lidmaatschapaccounts aan

en: Default Membership Level
nl_NL: Standaard lidmaatschapsniveau

en: Payment Notification Forward URL
nl_NL: Betalingsmelding doorstuur URL

en: Enable Terms and Conditions
nl_NL: Algemene voorwaarden inschakelen

en: Terms and Conditions Page URL
nl_NL: Algemene voorwaarden pagina URL

en: Users must accept it before they can complete the registration.
nl_NL: Gebruikers moeten dit accepteren voordat ze de registratie kunnen afronden.

en: Privacy Policy Page URL
nl_NL: Privacy beleidspagina URL

en: Enter the URL of your privacy policy page.
nl_NL: Voer de URL van je privacy beleidspagina in.

en: Settings updated!
nl_NL: Instellingen bijgewerkt!

en: General Plugin Settings.
nl_NL: Algemene Plugin-instellingen.

en: Testing and Debug Related Settings.
nl_NL: Test en Debug gerelateerde instellingen.

en: This documentation
nl_NL: Deze documentatie

en: Simple WP Membership::Settings
nl_NL: Simple WP Membership::Instellingen

en: User is not logged in.
nl_NL: Gebruiker is niet ingelogd.

en: No Expiry
nl_NL: Geen vervaldatum

en: Registration
nl_NL: Registratie

en: Member Login
nl_NL: Leden login

en: Profile
nl_NL: Profiel

en: Password Reset
nl_NL: Wachtwoord herstel

en: You will be automatically redirected in a few seconds. If not, please %s.
nl_NL: Je wordt automatisch doorverwezen in een paar seconden. Zo niet, %s.

en: Action Status
nl_NL: Actiestatus

en: Not a Member?
nl_NL: Nog geen lid?

en:  your account to gain access to this content.
nl_NL:  jouw account om toegang te krijgen tot deze inhoud.

en: Error! This action (
nl_NL: Fout! Deze actie (

en: (Please Select)
nl_NL: (Maak een keuze)

en: Error! Failed to find a template path for the specified template:
nl_NL: Fout! Geen template-pad gevonden voor de volgende template:

en: Never
nl_NL: Nooit

en: Active
nl_NL: Actief

en: Inactive
nl_NL: Niet Actief

en: Activation Required
nl_NL: Activatie is vereist

en: Male
nl_NL: Man

en: Female
nl_NL: Vrouw

en: Not Specified
nl_NL: Niet gespecificeerd

en: Pending
nl_NL: In behandeling

en: Expired
nl_NL: Verlopen

en: Delete Account
nl_NL: Verwijder Account

en: Payment Button ID
nl_NL: Betaalknop ID

en: Payment Button Title
nl_NL: Betaalknop titel

en: Membership Level ID
nl_NL: Lidmaatschap niveau ID

en: Button Type
nl_NL: Knop type

en: Button Shortcode
nl_NL: Knop Shortcode

en: The selected entry was deleted!
nl_NL: Het geselecteerde item is verwijderd!

en: Simple Membership::Payments
nl_NL: Simple WP Membership::Betalingen

en: Transactions
nl_NL: Transacties

en: Manage Payment Buttons
nl_NL: Beheer Betaalknoppen

en: Create New Button
nl_NL: Maak een nieuwe knop

en: View Profile
nl_NL: Bekijk Profiel

en: Row ID
nl_NL: Rij ID

en: Email Address
nl_NL: E-mailadres

en: Member Profile
nl_NL: Profiel Lid

en: Transaction ID
nl_NL: Transactie ID

en: Subscriber ID
nl_NL: Abonnee ID

en: Amount
nl_NL: Bedrag

en: Your membership profile will be updated to reflect the payment.
nl_NL: Je lidmaatschap profiel wordt bijgewerkt met deze betaling.

en: Your profile username:
nl_NL: Je gebruikersnaam:

en: Click on the following link to complete the registration.
nl_NL: Klik op de volgende link om je inschrijving te voltooien.

en: Click here to complete your paid registration
nl_NL: Klik hier om je betaalde inschrijving te voltooien

en: If you have just made a membership payment then your payment is yet to be processed. Please check back in a few minutes. An email will be sent to you with the details shortly.
nl_NL: Als je net een lidmaatschap betaling hebt gemaakt, dan moet je betaling nog worden verwerkt. probeer het over een paar minuten nog eens. Je ontvangt binnenkort ook een e-mail met de details.

en: Expiry:
nl_NL: Vervaldatum:

en: You are not logged-in as a member
nl_NL: Je bent niet ingelogd als lid

en: Logged in as:
nl_NL: Ingelogd als:

en: Logout
nl_NL: Uitloggen

en: Not a member?
nl_NL: Nog geen lid?

en: Password:
nl_NL: Wachtwoord:

en: Confirm Account Deletion
nl_NL: Bevestig verwijdering van account

en: Password
nl_NL: Wachtwoord

en: Repeat Password
nl_NL: Herhaal Wachtwoord

en: I accept the
nl_NL: Ik accepteer de

en: I agree to the
nl_NL: Ik ga akkoord met

en: Privacy Policy
nl_NL: Privacy beleid

en: Register
nl_NL: Aanmelden

en: Create a brand new user and add it to this site.
nl_NL: Een nieuwe gebruiker maken en toevoegen aan deze site.

en: (required)
nl_NL: (vereist)

en: (twice, required)
nl_NL: (tweemaal, vereist)

en: Strength indicator
nl_NL: Sterkte indicator

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
nl_NL: Hint: Je wachtwoord moet minstens zeven karakters bevatten. Om het sterker te maken gebruik je hoofdletters en kleine letters, nummers en symbolen zoals ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Add New Member
nl_NL: Voeg nieuw lid toe

en: Some of the simple membership plugin's addon settings and options will be displayed here (if you have them)
nl_NL: Sommige van addon instellingen en opties van de WP Membership plugin worden hier weergegeven (als je ze hebt)

en: Save Changes
nl_NL: Opslaan

en: Add Membership Level
nl_NL: Voeg een  lidmaatschapsniveau toe

en: Create new membership level.
nl_NL: Maak een nieuw Lidmaatschap niveau.

en: Membership Level Name
nl_NL: Lidmaatschap Niveau Naam

en: Default WordPress Role
nl_NL: Standaard WordPress Rol

en: Access Duration
nl_NL: Toegangsduur

en: No Expiry (Access for this level will not expire until cancelled
nl_NL: Geen Vervaldatum (Toegang voor dit niveau vervalt niet, tenzij geannuleerd)

en: Expire After
nl_NL: Vervallen na

en: Days (Access expires after given number of days)
nl_NL: Dagen (Toegang vervalt na bepaald aantal dagen)

en: Weeks (Access expires after given number of weeks
nl_NL: Weken (Toegang vervalt na bepaald aantal weken)

en: Months (Access expires after given number of months)
nl_NL: Maanden (Toegang vervalt na bepaald aantal maanden)

en: Years (Access expires after given number of years)
nl_NL: Jaren (Toegang vervalt na bepaald aantal jaren)

en: Fixed Date Expiry
nl_NL: Vaste vervaldatum

en: (Access expires on a fixed date)
nl_NL: (Toegang vervalt op een vaste datum)

en: Email Activation
nl_NL: E-mail activatie

en: View Documentation
nl_NL: Bekijk Documentatie

en: Add New Membership Level
nl_NL: Voeg een nieuw lidmaatschap niveau toe

en: First of all, globally protect the category on your site by selecting "General Protection" from the drop-down box below and then select the categories that should be protected from non-logged in users.
nl_NL: Scherm eerst de categorie op je hele site af door 'Algemene Afscherming' te kiezen uit het drop-down vak hieronder. Selecteer vervolgens de categorieën die afgeschermd moeten worden van niet-ingelogde gebruikers.

en: Next, select an existing membership level from the drop-down box below and then select the categories you want to grant access to (for that particular membership level).
nl_NL: Selecteer vervolgens een bestaand lidmaatschap niveau uit de keuzelijst hieronder en selecteer de categorieën waartoe je toegang wilt geven (voor dat specifieke niveau van lidmaatschap).

en: category protection documentation
nl_NL: categorie afscherming bijgewerkt

en: Membership Level:
nl_NL: Lidmaatschap niveau:

en: General Protection
nl_NL: Algemene bescherming

en: Update
nl_NL: Bijwerken

en: Edit Member
nl_NL: Bewerk lid

en: Edit existing member details.
nl_NL: Wijzig gegevens bestaand lid.

en: (twice, leave empty to retain old password)
nl_NL: (Tweemaal, leeglaten om oude wachtwoord te behouden)

en: this documentation
nl_NL: plug-in Documentatie

en: Notify User
nl_NL: Gebruiker op de hoogte brengen

en: Subscriber ID/Reference
nl_NL: Abonnee ID/Referentie

en: Last Accessed Date
nl_NL: Laatste toegangsdatum

en: Last Accessed From IP
nl_NL: Laatst ingelogd via IP

en: Save Data
nl_NL: Gegevens opslaan

en: Delete User Profile
nl_NL: Verwijder gebruikersprofiel

en: Edit membership level
nl_NL: Wijzig  lidmaatschap niveau

en: You can edit details of a selected membership level from this interface.
nl_NL: Je kunt een betaling knop bewerken met deze interface

en: You are currently editing:
nl_NL: Je bewerkt momenteel:

en: No Expiry (Access for this level will not expire until cancelled)
nl_NL: Geen Vervaldatum (Toegang voor dit niveau vervalt niet, tenzij geannuleerd)

en: Weeks (Access expires after given number of weeks)
nl_NL: Weken (Toegang vervalt na bepaald aantal weken)

en: Save Membership Level
nl_NL: Bewaar Lidmaatschapsniveau

en: Example Content Protection Settings
nl_NL: Voorbeeld inhoudsbeveiligingsinstellingen

en: All
nl_NL: Alles

en: Incomplete
nl_NL: Incompleet

en: Gender
nl_NL: Geslacht

en: Phone
nl_NL: Telefoon

en: Street
nl_NL: Straat

en: City
nl_NL: Plaats

en: State
nl_NL: Provincie

en: Zipcode
nl_NL: Postcode

en: Country
nl_NL: Land

en: Company
nl_NL: Bedrijf

en: Member Since
nl_NL: Lid sinds

en: Generate a Registration Completion link
nl_NL: Genereer een Registratie Voltooien link

en: You can manually generate a registration completion link here and give it to your customer if they have missed the email that was automatically sent out to them after the payment.
nl_NL: Je kunt hier zelf een 'registratie compleet'-link genereren en aan je klant geven als zij de automatische e-mail die hen was toegezonden na betaling hebben gemist.

en: Generate Registration Completion Link
nl_NL: Genereer 'registratie voltooid'- link

en: OR
nl_NL: OF

en: Send Registration Reminder Email Too
nl_NL: Stuur ook een Registratie herinnerings e-mail

en: Submit
nl_NL: Verzenden

en: Registration completion links will appear below
nl_NL: Registratie voltooid links verschijnen hieronder

en: Leave empty to keep the current password
nl_NL: Leeg laten om het huidige wachtwoord te behouden

en: Company Name
nl_NL: Bedrijfsnaam

en: Reset Password
nl_NL: Reset Wachtwoord

en: Logged in as
nl_NL: Ingelogd als

en: Membership
nl_NL: Lidmaatschap

en: Account Expiry
nl_NL: Account verloopt

en: Edit Profile
nl_NL: Wijzig profiel

en: Username or Email
nl_NL: Gebruikersnaam of e-mailadres

en: Remember Me
nl_NL: Onthoud mij

en: Forgot Password?
nl_NL: Wachtwoord vergeten?

en: All the payments/transactions of your members are recorded here.
nl_NL: Alle betalingen / transacties van je leden zijn hier opgenomen.

en: Search for a transaction by using email or name
nl_NL: Zoekt u een transactie met behulp van e-mail of naam

en: You can create new payment button for your memberships using this interface.
nl_NL: Met deze interface kun je een nieuwe betaalknop maken voor je lidmaatschappen.

en: Select Payment Button Type
nl_NL: Selecteer Type Betaal-knop

en: Next
nl_NL: Volgende

en: You can edit a payment button using this interface.
nl_NL: Je kunt een betaling knop bewerken met deze interface.

en: All the membership buttons that you created in the plugin are displayed here.
nl_NL: Alle lidmaatschap knoppen die je hebt gemaakt staan hier.

en: Error! The membership level ID (
nl_NL: Fout! Het lidmaadschapsniveau ID (

en: PayPal Integration Settings
nl_NL: PayPal Integratie Instellingen

en: Generate the "Advanced Variables" Code for your PayPal button
nl_NL: Genereer de "Geavanceerde Variabelen" Code voor je PayPal knop

en: Enter the Membership Level ID
nl_NL: Voer het lidmaatschapsniveau-ID in

en: Generate Code
nl_NL: Genereer Code

en: Button ID
nl_NL: Knop ID

en: Button Title
nl_NL: Knop titel

en: Payment Amount
nl_NL: Te Betalen Bedrag

en: Merchant ID
nl_NL: Verkopers-ID

en: Public Key
nl_NL: Publieke sleutel

en: Private Key
nl_NL: Privé sleutel

en: Merchant Account ID
nl_NL: Verkopersaccount-ID

en: Return URL
nl_NL: Retour URL

en: Save Payment Data
nl_NL: Betalingsgegevens Opslaan

en: PayPal Buy Now Button Configuration
nl_NL: PayPal Buy Now Knop Configuratie

en: Payment Currency
nl_NL: Betalingsvaluta

en: PayPal Email
nl_NL: PayPal E-mail

en: Button Image URL
nl_NL: Knop Afbeelding URL

en: PayPal Smart Checkout Button Configuration
nl_NL: PayPal Smart betalingsknop configuratie

en: Button Appearance Settings
nl_NL: Instellingen weergave knop

en: Size
nl_NL: Grootte

en: Large
nl_NL: Groot

en: Repsonsive
nl_NL: Responsive

en: Select button size.
nl_NL: Selecteer grootte van knop.

en: Color
nl_NL: Kleur

en: Gold
nl_NL: Goud

en: Blue
nl_NL: Blauw

en: Silver
nl_NL: Zilver

en: Black
nl_NL: Zwart

en: Select button color.
nl_NL: Selecteer kleur van knop.

en: Shape
nl_NL: Vorm

en: Rectangular
nl_NL: Rechthoekig

en: Pill
nl_NL: Ovaal

en: Select button shape.
nl_NL: Selecteer de vorm van de knop.

en: Layout
nl_NL: Lay-out

en: Vertical
nl_NL: Vertikaal

en: Horizontal
nl_NL: Horizontaal

en: Select button layout.
nl_NL: Kies knop lay-out.

en: Additional Settings
nl_NL: Aanvullende instellingen

en: Payment Methods
nl_NL: Betalingsmethoden

en: PayPal Credit
nl_NL: PayPal-tegoed

en: PayPal Subscription Button Configuration
nl_NL: PayPal Subscription Knop Configuratie

en: Billing Amount Each Cycle
nl_NL: Factuur bedrag per cyclus

en: Billing Cycle
nl_NL: Factureringscyclus

en: Billing Cycle Count
nl_NL: Factureringscyclus Teller

en: Re-attempt on Failure
nl_NL: Opnieuw proberen indien mislukt

en: Trial Billing Details (Leave empty if you are not offering a trial period)
nl_NL: Rekening Details Proefperiode (Laat leeg als je geen proefperiode aanbiedt)

en: Trial Billing Amount
nl_NL: Proefperiode bedrag

en: Trial Billing Period
nl_NL: Looptijd proefperiode

en: Optional Details
nl_NL: Optionele Details

en: Stripe Buy Now Button Configuration
nl_NL: Stripe Koop Nu-knop configuratie

en: Buy Now
nl_NL: Koop Nu

en: Subscribe Now
nl_NL: Nu inschrijven

en: Error occured during PayPal Smart Checkout process.
nl_NL: Er is een fout opgetreden tijdens PayPal Smart betaling.

en: HTTP error occured during payment process:
nl_NL: Er is een HTTPS-fout opgetreden tijdens betaling:

en: Type password here
nl_NL: Voer hier het wachtwoord in

en: Retype password here
nl_NL: Voer hier wachtwoord nogmaals in

en: Registration is complete. You can now log into the site.
nl_NL: De registratie is afgerond. Je kunt nu bij de site inloggen.

en:  Field has invalid character
nl_NL:  De invoer bevat een ongeldig teken

en:  Password does not match
nl_NL:  Wachtwoord komt niet overeen

en: Already taken.
nl_NL: Al bezet.

en: Street Address
nl_NL: Straat

en: State / Province / Region
nl_NL: Provincie

en: Postal / Zip Code
nl_NL: Postcode

en: Check this box to delete the image. The image will be deleted when you save the profile.
nl_NL: Vink aan om de afbeelding te verwijderen. De afbeelding wordt verwijderd nadat je je profiel hebt opgeslagen.

en: You will need to re-login since you changed your password.
nl_NL: Je wachtwoord is gewijzigd en daarom moet je opnieuw inloggen.

en: Please enter any two digits with <strong>no</strong> spaces (Example: 12)
nl_NL: Voer twee willekeurige cijfers in  <strong>zonder</strong> spaties (Bijvoorbeeld: 12)

en: Verification
nl_NL: Controle

en: Please enter any two digits with no spaces (Example: 12)*
nl_NL: Voer twee willekeurige cijfers in zonder spaties (Bijvoorbeeld: 12)*

en: Username can only contain: letters, numbers and .-*@
nl_NL: De gebruikersnaam mag alleen het volgende bevatten:  letters, cijfers en de tekens .-_*@

en: Allowed characters are: letters, numbers and .-_*@
nl_NL: Toegestane tekens zijn: letters, getallen en  .-_*@

en: You do not have permission to view this content.
nl_NL: Je hebt geen toestemming om de inhoud te bekijken.

en: Your membership level does not have permission to view this content.
nl_NL: Jouw lidmaatschapsniveau geeft je geen toegang tot deze inhoud.

en: This content is for members only.
nl_NL: Deze inhoud is alleen toegankelijk voor leden.

en: Please check at least one.
nl_NL: Controleer er ten minste één.

en: Member Directory
nl_NL: Ledenlijst

en: Member ID
nl_NL: Lidnummer

en: Level
nl_NL: Niveau

en: Address
nl_NL: Adres

en: Search...
nl_NL: Zoeken...

en: Clear Search
nl_NL: Zoekterm verwijderen

en: You must be logged in to upgrade a membership.
nl_NL: Je moet ingelogd zijn op je lidmaatschap te upgraden.

en: Membership level has been updated.
nl_NL: Lidmaatschapsniveau is bijgewerkt.

en: Already a member of this level.
nl_NL: Je bent al lid op dit lidmaatschapsniveau.
