Events Calendar for Google - en to it_IT translation catalogue (9 entries)

en: All Day Event
it_IT: Evento Tutto Il Giorno

note: Description of the plugin
en: List Google Calender with customized layouts. Manange your Calender events Style from wordpress dashboard.
it_IT: Elenco di Google Calender una configurazione personalizzata. Manange il Calendario eventi di Stile dalla dashboard di wordpress.

en: Next
it_IT: Accanto

en: Please check your internet connection.
it_IT: Si prega di verificare la connessione a internet.

en: Please go to plugin settings page and save your settings
it_IT: Vai alla pagina di impostazioni del plugin e salvare le impostazioni

en: Please go to plugin settings page and save your settings.
it_IT: Vai alla pagina di impostazioni del plugin e salvare le impostazioni.

en: Previous
it_IT: Precedente

en: Read More
it_IT: Leggi Di Più

en: View on Map
it_IT: Mappa
