Events Calendar for Google - en to fr_FR translation catalogue (9 entries)

en: All Day Event
fr_FR: Tous Les Jours De L'Événement

note: Description of the plugin
en: List Google Calender with customized layouts. Manange your Calender events Style from wordpress dashboard.
fr_FR: Liste Google Agenda avec un aménagement sur mesure. Manange votre Calendrier des événements de Style de tableau de bord de wordpress.

en: Next
fr_FR: Prochaine

en: Please check your internet connection.
fr_FR: Veuillez vérifier votre connexion internet.

en: Please go to plugin settings page and save your settings
fr_FR: S'il vous plaît aller à paramètres de plug-in page et enregistrer vos paramètres

en: Please go to plugin settings page and save your settings.
fr_FR: S'il vous plaît aller à paramètres de plug-in page et enregistrer vos paramètres.

en: Previous
fr_FR: Précédente

en: Read More
fr_FR: Lire Plus

en: View on Map
fr_FR: Voir sur la Carte
